Echipa de implementare

  • ECHIPA DE MANAGEMENT

dr. Dan-Gabriel Sîmbotin – manager de proiect

Meda Gâlea – responsabil financiar

Cristian Carp – responsabil achiziții

  • ECHIPA DE EXPERȚI

dr. Liviu-Adrian Măgurianu – expert grup țintă

dr. Alexandru-Ioan Tofan – expert relații internaționale

dr. Eugen Huzum – expert activitate editorială

drd. Simona-Roxana Ulman – expert diseminare și promovare proiect

dr. Virgil-Constantin Fătu – expert IT

  • ECHIPA DE TUTORI
1. Dr. Cătălina-Daniela Răducu Probleme sociale şi politice în lumea contemporană. Dezbateri, interpretări, soluţii cathy_raducu2001@yahoo.com
Dr. Bogdan Ștefanachi stbogdan2000@yahoo.com
2. Dr. Vasile Pleșca A guverna / a fi guvernat. Ipostaze ale raportului dintre stat și cetățean vali_plesca@yahoo.com
Dr. Ruxandra Ivan ruxandra.ivan@fspub.unibuc.ro
3. Dr. Alina-Petronela Haller Pieţele emergente – tendinţe în condiţiile crizei economice actuale hallalina@yahoo.com
Dr. Romulus-Cătălin Dămăceanu romulus_catalin_damaceanu@yahoo.com
4. Dr. Ionel-Ciprian Alecu Competitivitate şi inovare în managementul organizaţiei bazate pe cunoaștere aiciprian@yahoo.com
Dr. Ovidiu Gherasim ogacadr@yahoo.com
5. Dr. Teodor Păduraru Inovaţia şi performanţa în științele socio-economice tpaduraru2005@yaho.com
Dr. Gabriela Boldureanu gabrivaleanu@yahoo.com
6. Dr. Aurora Hrițuleac Teorii şi practici psihologice şi educaţionale. Dezvoltarea rezilientă şi provocările societăţii actuale aurhrit@yahoo.com
Dr. Marius Ciprian Ceobanu ciprian@uaic.ro
7. Dr. Irina Frasin Ideologie și comunicare interculturală. irinaada@gmail.com
Dr. Florin-Daniel Șandru danielsandru2005@yahoo.com
8. Dr. Mircea-Bogdan Olaru Fundamentele normativității și constrângerile psiho-sociale bogdan.olaru@phenomenology.ro
Dr. Andrei-Corneliu Holman holman@psih.uaic.ro
andreiholman@gmail.com 
9. Dr. Mihaela Luca Ştiinţele cogniției – abordare interdisciplinară mihaela.luca58@gmail.com 
Acad. Tudorel Dima tudoreldima2008@yahoo.com 
10. Dr. Viorel Vizureanu Regândirea politicului în societatea contemporană. Globalizare, consumerism şi eficienţă economică vizureanu@yahoo.com
Dr. Dorian Vlădeanu vdacad@yahoo.com
11. Dr. Valentin-Sorin Costreie Semnificaţie şi adevăr s.cos3e@yahoo.ca
Dr. Mircea Dumitru mirdumitru@yahoo.com
12. Dr. Savu Totu Filosofie şi religie în spaţiul românesc sabintotu@yahoo.com
Dr. Mihai-Dan Chițoiu dan811@yahoo.com
13. Dr. Ovidiu Tiţa Perspective actuale privind dezvoltarea durabilă ovidiu.tita@ulbsibiu.ro
Dr. Constantin Oprean  –
14. Dr. Petru Dunca Etică și comunicare. Componente teoretice și implicații pragmatice duncapetru01@yahoo.com
Dr. Daniela Dunca duncadaniela01@yahoo.com